Ši  Kovo 11-oji vėl kitokia… Nors skaisti  pavasarinė saulė žadina ne tik gamtą, kviesdama švęsti mūsų Valstybės Nepriklausomybės atkūrimo dieną, bet niūrios ir bauginančios žinios apie Ukrainoje vykstantį karą ,tarsi juodi debesys,  užgožia tą šviesą…

Šiemet mokykloje Kovo 11-ąjai mokiniai  ruošėsi jau iš anksto: gamino trispalves tulpes- skirtas Lietuvai, dvispalves- skirtas Ukrainai, ruošė teminius stendus. Kovo 9-oji buvo skirta Lietuvos vardo paminėjimo dienai. Pradinukai Lietuvos vardą piešė, rašė, dekoravo.

Kovo 10-ąją, kartu su 40 000 Lietuvos ugdymo įstaigų auklėtinių, Salako ugdymo skyriaus  bendruomenė jungėsi į akciją „Laisvės apyrankė“. Taip buvo siekiama išreikšti savo palaikymą Ukrainai ir bendrai šalių vertybei – Laisvei. Akcijos  metu buvo pinamos, neriamos, rišamos laisvės apyrankės sau ir savo artimiausiems žmonėms, diskutuojama apie visiems brangias vertybes. „Laisvės apyrankė“ – tai ne tik laisvės simbolis. Tai vienybės už pasaulio vertybes simbolis!

Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos  Salako ugdymo skyriaus informacija