Ieškojau laimės kitiems,

O tapau laimingas pats.

Juozas Tumas- Vaižgantas

     Sužinoję, kad šiemet VAIŽGANTINĖS yra jubiliejinės Salako mokyklos Maironiečiai sumanė aplankyti Vaižganto gimtuosius Malaišius. Ne vieni jie vyko, bet ir gražų būrelį draugų sykiu pasivadino.

    Šventės būta gražios, kadangi ji buvo skirta Juozo Tumo – Vaižganto 150-osioms gimimo metinėms. Ta proga Kupiškio kultūros centro Ugnės Babickaitės teatras parodė Kosto Ostrausko pjesę ,,Vaižgantas‘‘. Dalyvavome aštuonioliktosios respublikinės literatūrinės Vaižganto premijos įteikime. Naujai sukurtų medžio skulptūrų Vaižganto kūrinių motyvais atidengime ir pristatyme, Vienuoliktosios mažosios Vaižganto premijos ,,Už nuopelnus Svėdasų kraštui‘‘ įteikime. O kur dar susitikimai su rašytojais, aktoriais, politikais, visuomenės veikėjais.

             Aktorius Ferdinandas Jakšys skaitė Vaižgantą nepakartojamai – tiek jaunas, tiek vyresnis klausė susižavėję. Jaunimas vėliau pripažino, kad išmoktas eilėraštis, daina turėtų išlikti atmintyje…

                Aplankėme daugeliui nebūtą kraštą ir nors truputėlį prisilietėme prie VAIŽGANTO DEIMANČIUKŲ. Važiuodami grožėjomės besikeičiančia gamta.

Inga Gikienė

Salako pagrindinės mokyklos

Maironiečių būrelio vadovė