Rugsėjo 20 dieną Salako pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai kartu su Gražutės RP darbuotojais švarino aplinką. Pradinių klasių mokiniai su mokytojomis rinko šiukšles apie Salako kapines, Luodžio ežero pakrantę, poilsiavietes, pažintinį taką. Iki Sakalo gatvės rinko šiukšles 5-6 klasių mokiniai. 7-8 klasių mokiniai ir auklėtojos rinko šiukšles palei Anglynės ežerą, Partizanų kalvą. Devintokai su auklėtoja tvarkė senąsiąs žydų kapines. Dešimtokai vyko rinkti šiukšlių į Gražutės regioninio parko teritoriją ties Degučiais.

  ,,Tad visa mokykla ėjo rudenį rinkti šiukšlių, o jų šį kartą nebuvo labai daug. Rinkdami šiukšles radome grybų, žavėjomės ežero pakrante. Tuo metu nelijo nors ir buvo pilki debesys, buvo drėgna. Kartu linksmai praleidome laiką. Noriu pasakyti, kad reikia mylėti gamtą, nešiukšlinti, o  grožėtis“, -sako penktokas Endis.

5 klasės auklėtoja  Danguolė ir Endis