Šiandien vaikai dėl skirtingų priežasčių dažnai yra linkę į nesveiką elgseną – fizinį pasyvumą bei nesveikus mitybos įpročius, praleidžia per daug laiko prie televizoriaus ar kompiuterio ekranų. Deja, tokios nesveikos elgsenos pasekmės labai skausmingos – sveikatos ar psichikos sutrikimai, kurie gali lydėti visą likusį gyvenimą.   Sveikos elgsenos skatinimas pradinukams padeda gerinti ne tik jų sveikatą, bet ir mokymosi pasiekimus, o puoselėjamos optimizmo vertybės neabejotinai prisideda prie vaiko asmenybės ir socialinių įgūdžių formavimo. Tikėtina, kad jauname amžiuje išvystyti tinkami įpročiai teigiamai atsilieps bendrai sveikatos būklei visą gyvenimą.

 Mokykla yra ta institucija, kuri pasiekia kiekvieną vaiką, formuoja stiprų mokytojų ir vaikų ryšį. Mokyklai, o ypatingai pradinukų mokytojui, skirtas labai svarbus vaidmuo siekiant vaikų sveikatos ir gerovės. Svarbu atkreipti dėmesį, kad pasiekti pokyčiai mokykloje gali stipriai paveikti ir namų aplinką, o tai tik sustiprina indėlį vaikų gerovei užtikrinti. 

 Jau antrus metus iš eilės siekdami ilgalaikių šio projekto tikslų Salako pagrindinės mokyklos pradinės  klasės dalyvauja Olimpinio mėnesio projekte. 

 Todėl dalyvaudami šiame projekte pradinukai:

• daugiau judės;

 • sveikiau maitinsis;

 • praleis mažiau laiko prie ekranų;

 • atkreips dėmesį į save, gerovę, potyrius, emocijas. 

Projekto tikslas: bendradarbiaujant su pedagogais, padėti pradinukams atrasti sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą, kaip įtraukią, linksmą ir naudingą veiklą. 

OLIMPINIS MĖNUOsuskirstytas savaitėmis ir kiekviena savaitė turi pavadinimą bei iškeltus tikslus.

I savaitė – fizinio aktyvumo tema, pavadinimu ,,Ąžuolas galingasis

 Čia mokiniai linksmai žaidė, mokėsi naujų ąžuolo mankštos pratimų , pavaizdavo gyvūnus.

                                         Pradinių klasių mokytoja Danguolė Kisielienė