Pasitikdami Kovo 11-osios šventinį rytmetį, mūsų mokyklos 1-8 klasių mokiniai atliko prasmingas veiklas. Pradinukai rašė dailyraščius. Tekstuose – mintys apie nepriklausomybę, laisvę, viltį.  Kovo 9 – oji – Lietuvos vardo paminėjimo diena. Kasmet tą dieną rašome, piešiame, aplikuojame žodį Lietuva.

Nuo Vasario 16 –osios iki Kovo 11-osios daug dėmesio skiriame lietuvių kalbai, jos grožiui. Rašyti be klaidų ir taisyklingai kalbėti turime mokėti visi. Istorijos ir lietuvių kalbos pamokose 5-8 klasių mokiniai rašė laiškus Lietuvos istorijos herojams. Tai tarsi  virtualus prisijungimas prie Prezidento Gitano Nausėdos inicijuotos akcijos „Laiškas istorijai – iš širdies į praeitį“. Mokiniai raštu kreipėsi į Karalių Mindaugą, Mažvydą, J.Basanavičių, V.Kudirką, knygnešius ir partizanus, į kitus Lietuvai brangius žmones, pasakodami apie mūsų Tėvynės praeitį ir dabartį, pasiekimus ir netektis, apie save ir kitus.

Mes minime laisvę. O ji lyg paukščio skrydis. Paukštis – laisvės simbolis. Laisvė žmogui suteikia sparnus svajoti, skristi, kurti, daryti gerus darbus savo gimtinei, kitam žmogui. Vyresniųjų klasių  mokiniai dailės pamokų metu  darė laisvės paukščius. Šie  papuošė jų namų kiemus, „nutūpdami“ į artimiausią medelį ar  krūmą, pasiruošę skristi svajonių sparnais į šviesesnį rytojų. Nes 31-ąjį Laisvės gimtadienį šiais metais pasitinkame visi  savo namuose.

 

Dalia Baubinaitė, Reda Putrimaitė

Pradinių klasių mokytojos