Belaukdami Vasario 16 – osios, valstybės atkūrimo dienos, turėjome labai prasmingos veiklos. Visi pradinukai dalyvavo LTR rengiamame vaikų piešinių konkurse „Piešiu pasaką“. Mokiniai popieriaus lape nupiešė savo mėgstamą pasakaitę. Atrinkti darbai taps LRT radijo laidos „Vakaro pasaka“ garso įrašų, skelbiamų LRT mediatekoje, iliustracijomis. Lauksime rezultatų.
Kitas piešinių konkursas „Lietuva, Tavo šaknys mano širdyje“ vyko Salako kultūros namuose. Jame galėjo dalyvauti visi norintys. Nugalėtojai buvo paskelbti po renginio, skirto Vasario 16 – jai. Džiaugiamės, kad pagrindinis prizas, valstybės vėliava, už aktyvų dalyvavimą atiteko mūsų mokyklai. Laimėtais prizais už išskirtinius piešinius džiaugėsi ketvirtokai Leonas ir Aironas.
Prieš pat atostogas, pradinukai dalyvavo tarptautiniame mokinių piešinių ir dailyraščio konkurse „Skaitau lietuvišką pasaką“, kurią organizuoja Vilniaus S.Daukanto progimnazija. Tai konkursas, skatinantis mokinius skaityti ir lavinti rašyseną. Darbų paroda vyksta ir mokykloje
. Reikia pasidžiaugti, kad kultūros namuose, vykusiame Vasario 16–osios šventiniame renginyje, aktyviai dalyvavo Salako pagrindinės mokyklos mokiniai. Dainavo, šoko, skaitė eiles… Susirinkusieji žiūrovai šventės metu tarsi dalyvavo savotiškoje pilietiškumo pamokoje –stebėjo animuotą video siužetą apie Lietuvos kelią XX amžiaus pradžioje link Nepriklausomybės.
Mokyklos pirmojo aukšto fojė sužibo švyturys, iškėlęs trispalves. Šalia – lyg Lietuvos vėliava išsirikiavę laiveliai su mokinių, mokytojų, darbuotojų linkėjimais Lietuvai. Artėja Kovo 11–oji – Nepriklausomybės atkūrimo diena. Mes turime idėjų įprasminti gražią sukaktį, nes Tikime Laisve.

Pradinių klasių mokytojos Reda ir Dalia